Açaí

Açai doğu Amzonda yetişen bir palmiye türüdür. İçinde yüksek derecede astirgent, antioksidan ve anti bakteriyel maddeler bulundurur ve farklı proteinler ile A, C, B1, E vitaminlerini içerir.

Meyvenin içinde ona özgü mor rengi veren bol derece antosiyanin ve doğal pigmentler bulunur.

Açai’den çıkarılan yağ, yağ oranı yüksek, tekli ve çoklu doymamış asitler içerir ve yaşlanmaya karşı veya güneş sonrası ürünler için kullanılır.

Açaí Saç Bakım Ürünleri

 

Argan Yağı

Kendisine özgü nemlendirme, kozmetik ve tıbbi özellikleriyle tanınan Argan Yağı Argan ağacının fındığından çıkarılır ve neredeyse sadece Fas’ın güneydoğusunda bulunur.Yüzyıllar boyunca aşırı sıcak havanın saça olan kötü etkisini yok etmek için Berber kadınlar tarafından kullanılan argan yağı yaşlanmaya karşı onarıcı etkileri vardır ve yüksek oranda yağlı asitler ve vitamin E içerir.

Argan Yağı Saç Bakım Ürünleri

 

Aloe Vera

Aloe Vera bitkisinin uzun, kalın derili, dikenli yapraklarının içinde vitamin, mineral, enzim, amino asit ve doğal şeker zengini berrak jölemsi bir madde vardır. Bu içerisinde bulunan malzemelerin kendisine özgü dengesi ve birleşimi bu bitkiye inanılmaz iyileştirici özelliklerini kazandırır.

Aloe Vera Saç Bakım Ürünleri

 

Brezilya Fındığı

Brezilya fındığı ağacı Brezilya’nın Amazon bölgesindeki yağmur ormanlarında bulunen en büyük ağaçlardan biridir. Fındıktan elde edilen yağ yüksek yağ asidi bileşimine sahiptir ve bu yönüyle susam yağıyla benzeşirler. Brezilya fındığı yağı doymamış yağ asitleri, ve selenium gibi bitki streoitleri ve mineralleri içerir. Bu maddeler şaçın nemini içine hapseden bir kapatıcı özelliğe sahiptir. Selenium aynı zamanda saçın büyümesine yardımcı olur.

Brezilya Fındığı Saç Bakım Ürünleri

 

Sarımsak

Bu doğal ve kuvvetli antibiyotik zararlı toksinleri uzaklaştırır ve kırı, kaşınan kafa derisini rahatlatır. Sarımsak ezildiği zaman alliinase diye bilinen bir enzim salgılar. Bu enzim kan dolaşımını hızlandırarak saçları kuvvetlendirir ve kırılmaları azaltır. Aynı zamanda saçı dolgun yapar ve parlatır.

Sarımsak Saç Bakım Ürünleri

 

Buriti

Buriti palmiyesi Brezilya’nın merkez bölgesinde yetişir. İçinden elde edilen yağın kırmızı ve turuncu bir renk tonu ve zeytinyağını andıran yağ asiti bileşimi vardır. Yağ, karoten ve provitamin A açısından zengindir. Güneş ve güneş sonrası ürünlerde, yaşlanma karşıtı ten ürünlerinde, saç kuvvetlendirici ve boyalı veya zarar görmüş saçlar için olan ürünlerde kullanılır.

Buriti Saç Bakım Ürünleri

 

Kakao Yağı

Kuvvetli doğal bir yumuşatıcı olan kakao yağı, kakao ağacından elde edilen kakao fasulyesinin fermentasyonundan ortaya çıkan bir yan üründür.Lüx şekilde nemlendirme sağlayan kakao fasulyesi nem kaybını önler ve saçın sağlığını geliştirir ve korur. Kakao yağı saçın doğal dayanıklılığını arttırarak ince saça hacim kazandırır. Aynı zamanda yıllar boyunca bir çok farklı güzellik ürününde kullanılmıştır.

Kakao Yağı Saç Bakım Ürünleri

 

İpek & İnci Proteini

İpek proteinleri saç kütiküllerini koruyan ve kavrayan, transparan, kristal yapıda bir tabaka oluşmasına yardım eder. İpek proteinleri içlerine nüfuz edip saçı canlandırdığı ve güçlendirdiği için kuru, zayıf, kırılgan, yıpranmış ve kimyasal işlem görmüş saçlar için mükemmeldir. Doğal inci proteinleri saçı canlandırır ve güçlendirir. Zengin nemlendirici bileşenleri boyalı saçların renklerinin solmasını önler. İnci proteinleri saça yüksek ölçüde elastiklik, titreşim ve ışıltı kazandırır. İnci proteinleri saçın zararlı UV ışınlarından da korunmasına yardımcı olur.

İpek & İnci Proteini Saç Bakım Ürünleri

 

Cupuaçu

Cupuaçu Brezilya yağmur ormanlarında bulunan bir tür meyve ağacıdır. Cupuaçu tohumundan elde edilen yağ UV ışınlarını emme ve saç elastikliğini sağlamanın yanı sıra emülsiyonu dengede tutar ve nem oranını yükseltir.

Cupuaçu Saç Bakım Ürünleri

 

Süt Proteini

Keçi sütü proteini içinde bulunan iyileştirici maddeler saç hücrelerini yeniden yapılandırır. Keçi sütü A, B1, B2, C, D gibi temel vitaminler ve kalsiyum, sodyum ve magnezyum gibi minerallerden yüksek miktarda içerir. En kalın, kuru, kaba veya yıpranmış saçları nemlendirir ve canlandırır. Saçı daha güçlü hale getirir, doğal ışıltısını geri getirir ve kırılmayı önler.

Süt Proteini Saç Bakım Ürünleri

 

Pitanga

Pitanga, Tupi dilinde kırmızı anlamına gelir. Pitanga meyvesi vitamin ve mineral bakımından zengin olup kanamayı durdurucu özelliği vardır. Temizlik ve ferahlık hissi için saç ve cilt yağlılığını kontrol eden kozmetik ürünlerin yapımında kullanılır.

Pitanga Saç Bakım Ürünleri

 

 

Shea Yağı (Karite)

Shea yağı Afrika’da bulunan Shea ağacından elde edilen hafif sarımtırak ya da fil dişi rengi olan doğal bir yağdır.

Shea yağı yağlı his bırakmadan UV koruması sağlayan, piyasadaki en zengin içerikli ürünlerden biridir.

Shea Yağı (Karite) Saç Bakım Ürünleri

 

 

Zeytin Yağı

Zeytin yağı sağlığınız için olduğu kadar saçınız ve cildiniz için de yararlıdır. Zeytin yağı içerdiği yüksek miktar A ve E vitaminleri, mineraller ve antioksidanlar sayesinde saç dökülmesine karşı savaşır. Düzenli kullanım ile saçınız parlak, ipeksi ve canlı olacak.

Zeytin Yağı Saç Bakım Ürünleri


 

Meyve Kompleksi

Portakal, limon, mandalin, ananas, çarkıfelek çiçeği ve başka meyvelerden yapılan sağlıklı birleşim saçınızı temizlemek, beslemek, yumuşatmak ve parlatmak için beraber çalışır.

Meyve Kompleksi Saç Bakım Ürünleri 

 

Yeşil Keratin

Saç tellerine yapışarak ısı eylemi ile saçları inanılmaz derecede düz hale getiren; soya fasulyesi, mısır ve buğday proteininden elde edilen aktif bir bileşimdir. Sonuç: esneklik ve parlaklığı artmış güçlü, iyi beslenmiş saçlar.

Yeşil Keratin Saç Bakım Ürünleri